KÖLN (Cologne)

Köln, mimari yapıları, tarihi ve kültürel hazineleri ile bir dünya kenti sayılmakta. 

Köln Haritası

Şüphesiz kentin en ünlü yapısı 600 yıl süren inşaat sonunda yapımının tamamlandığı 1880'den bu yana Köln'ün dini ve coğrafi merkezi olarak Roma Katolik Kilisesi'nin yönetimi altında bulunan Katedral, Köln Başpiskoposu'nun resmi ikametgahı imiş. Eğer 509 basamak tırmanmak size zor gelmiyorsa, gözlem platformu üzerinden harika bir şehir manzarasıyla karşılaşıyosunuz.kabul edilen Köln Katedrali.  

Köln Katedrali
 Kent merkezinde bulunan Domschatzkammer Katedrali, dış göürünüşüyle değil ama sahip olduğu kaftanlar, heykeller, kutsal emanetler ve ayin eşyaları ile göz kamaştırıyormuş. Eğer bu tarz eserlere ilginiz varsa mutlaka görmelisiniz.Köln manzarasını görme şansını elde edebilirsiniz.Kölner Dom (Köln Katedrali).  

Domschatzkammer Katedrali'ndeki hazineler
Domschatzkammer Katedrali


Şehri nehirden görmek ve dinlenerek keyifli vakit geçirmek isterseniz Rhine Nehri bot gezileri tam size göre. Yetişkinler için 7,5 Euro değerindeki gezi biletlerini katedralin önündeki Kölntursitmus turist ofisinden temin edebilirsiniz. 
Rhine Nehri'nde gezi
Altstadt'a bulunan Köln'ün meşhur  PUB'larında Köln birası 'nın (Kölsch birası), tadına bakmayı unutmayın. Oldukça özel ve farklı bir tada sahip olan bira 0.2 litrelik silindir şeklindeki cam bardaklarda (Kölner Stangen) ikram ediliyor.
Kölsch Birası ve bardakları
Köln'de ayrıca Eau-de-Cologne, yani kolonyanın ortaya çıktığı ev olan 4711'i ziyaret edebilirsiniz. Katedral ve Nuemarkt arasında ve opera binasının çaprazında bulunan ev Glockengasse sokağında konumlandırılmış. Wilheim Mulhens tarafından geliştirlen, içerek veya sürerek ferahlatan Aqua Mirabilis, Fransız askerleri ailelerine hediye olarak bu ürünü götürdükten sonra bilinen Eau de Cologne ismini almış.

Eau de Cologne
Ayrıca Romisch - Germanisches Museum (Roman - Alman Müzesi) gezilesi yerler arasında. Birinci yüzyıldan dördüncü yüzyıla kadar olan Roma antiklerini ve devasa mozaiklerini görmeniz şiddetle tavsiye ediliyor.Yorumlar